Späť

Kreslo na Olympe

Kreslo na Olympe

25.11.2011

KRESLO NA OLYMPE

Z čoho vzniklo slovo „štadión“?
Čo sa stalo s kráľom Menelaom a jeho manželkou Helenou po Trójskej vojne?
Čo znamená „Panta rhei“?
Čo pili bohovia na Olympe?

Zaujímajú vás odpovede na tieto otázky? Tak rýchlo sadajte k stolu a hrajte Kreslo na Olympe, zábavnú vedomostnú hru pre všetkých, ktorí majú radi antické Grécko, jeho mýty a legendy.
Je naozaj jedno, či ešte chodíte do školy, alebo do nej vodíte vnúčatá, alebo si po práci chcete precvičiť mozgové závity. Táto hra ponúka ľuďom rôznych vekových skupín skvelú možnosť, ako tráviť voľný čas. 
Jej cieľom je vďaka vedomostiam, taktike, ale aj istej dávke hráčskeho šťastia dostať sa na hernej doske ako prvý na Olymp, sídlo antických gréckych bohov. Tam na víťazného hráča čaká titul najlepšieho znalca gréckych bájí a povestí a kreslo antických gréckych bohov.
Pravidlá zvládnete naozaj hravo. Hra obsahuje 350 kartičiek s otázkami a odpoveďami, pri viacerých z nich sú uvedené tri možnosti. Napätie, priestor na taktizovanie a nečakané zmeny do hry vnesie 13 zážitkových políčok pomenovaných podľa antických bohov a bájnych bytostí (Afrodita, Poseidón, Medúza, Kentaur...), ktoré majú svoje vlastné pravidlá.
Otázky z oblasti gréckych bájí a mýtov určite „prevetrajú“ vaše vedomosti, ale zároveň sa dozviete aj veľa nových informácií a zaujímavostí. A ešte sa aj skvele zabavíte.
Tak nestrácajte čas, nech čo najskôr niekto z vás môže zvolať na vrchole Olympu – Heuréka! (Viete prečo práve Heuréka? Aj na to nájdete odpoveď v tejto hre.)
 
Typ hry: vedomostná spoločenská hra

Cieľová skupina: hráči od 12 rokov

Počet hráčov: 3-5 hráčov

Dĺžka jednej hry: cca 90 minút

Herné komponenty: herná doska, päť figúrok, kocka, 350 kartičiek s otázkami a odoveďami

Vydavateľ hry: MilaniuM

Rok vydania: 2011

Rozmery krabice: 38 x 20 x 5 cm

Váha: 1 kg

Bežná cena: 23,48 EUR

Naša cena: 16,00 EUR

 

 

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný a dostávať aktuálne informácie, prihláste sa do nášho mailing listu.

Naša ponuka

Anton Baláž

Portréty prežitia

John F. Deane

Evanjelium podľa Johna

Susanne Schäferová

Hviezdy, jablká a sklíčka

Môj život s autizmom