KRESLO NA OLYMPE - SK

KRESLO NA OLYMPE - SK

                            - najlacnejšie u nás
16,00 eur

VEDOMOSTNÁ SPOLOČENSKÁ HRA

Z čoho vzniklo slovo „štadión“?

Čo sa stalo s kráľom Menelaom a jeho manželkou Helenou po Trójskej vojne?

Čo znamená „Panta rhei“?

Čo pili bohovia na Olympe?

 

Zaujímajú vás odpovede na tieto otázky? Tak rýchlo sadajte k stolu a hrajte Kreslo na Olympe, zábavnú vedomostnú hru pre všetkých, ktorí majú radi antické Grécko, jeho mýty a legendy.

Je naozaj jedno, či ešte chodíte do školy, alebo do nej vodíte vnúčatá, alebo si po práci chcete precvičiť mozgové závity. Táto hra ponúka ľuďom rôznych vekových skupín skvelú možnosť, ako tráviť voľný čas.

Jej cieľom je vďaka vedomostiam, taktike, ale aj istej dávke hráčskeho šťastia dostať sa na hernej doske ako prvý na Olymp, sídlo antických gréckych bohov. Tam na víťazného hráča čaká titul najlepšieho znalca gréckych bájí a povestí a kreslo antických gréckych bohov.

Pravidlá zvládnete naozaj hravo. Hra obsahuje 350 kartičiek s otázkami a odpoveďami, pri viacerých z nich sú uvedené tri možnosti. Napätie, priestor na taktizovanie a nečakané zmeny do hry vnesie 13 zážitkových políčok pomenovaných podľa antických bohov a bájnych bytostí (Afrodita, Poseidón, Medúza, Kentaur...), ktoré majú svoje vlastné pravidlá.

Otázky z oblasti gréckych bájí a mýtov určite „prevetrajú“ vaše vedomosti, ale zároveň sa dozviete aj veľa nových informácií a zaujímavostí. A navyše sa skvele zabavíte.

Tak nestrácajte čas, nech čo najskôr niekto z vás môže zvolať na vrchole Olympu – Heuréka! (Viete prečo práve Heuréka? Aj na to nájdete odpoveď v tejto hre.)


Typ hry: vedomostná spoločenská hra

Cieľová skupina: hráči od 12 rokov

Počet hráčov: 3-5 hráčov

Dĺžka jednej hry: cca 90 minút

Herné komponenty: herná doska, päť figúrok, kocka, 350 kartičiek s otázkami a odpoveďami

Vydavateľ hry: MilaniuM

Rozmery krabice: 38 x 20 x 5 cm

Váha: 1 kg

Bežná cena: 18.00 eur

Naša cena: 16,00 eur

Cena: 16,00 €
Bežná cena: 18,00 €

KŘESLO NA OLYMPU - CZ

- nejlevněji u nás 
16,- eur

 


Z čeho vzniklo slovo „stadion“?
Co se stalo s králem Menelaem a jeho manželkou Helenou po Trojské válce?
Co znamená „Panta rhei“?
Kterého boha pro jeho škaredý výzor vyhnali ostatní bohové z Olympu?

Zajímají vás odpovědi na tyto otázky? Tak si rychle sedněte ke stolu a hrajte Křeslo na Olympu, zábavnou vědomostní hru pro všechny, kteří mají rádi antické Řecko, jeho mýty a legendy.
Je vážně jedno, jestli ješte chodíte do školy, nebo do ní vodíte vnoučata, nebo si po práci chcete procvičit mozkové závity. Tato hra nabízí lidem různých věkových skupin skvělou možnost, jak trávit volný čas. 
Jejím cílem je díky vědomostem, taktice, ale i jisté dávce hráčského štěstí dostat se na herní desce jako první na Olymp, sídlo řeckých bohů. Tam na vítězného hráče čeká titul nejlepšího znalce starověkých bájí a pověstí Řecka a křeslo antických bohů.
Pravidla zvládnete hravě. Hra obsahuje 350 kartiček s otázkami a odpověďmi, u mnohých jsou uvedeny tři možnosti. Napětí, prostor na taktizování a nečekané změny do hry vnese 13 zážitkových políček pojmenovaných podle antických bohů a bájných bytostí (Afrodita, Poseidon, Medusa, Kentaur...), která mají svá vlastní pravidla.
Otázky z oblasti řeckých bájí a mýtů určite „provětrají“ vaše vědomosti, ale zároveň se dovíte mnoho nových informací a zajímavostí. A ještě se i skvěle zabavíte.
Tak neztrácejte čas, ať co nejdřív někdo z vás může zvolat na vrcholu Olympu – Heuréka! (Víte proč právě Heuréka? I na to najdete odpověď v této hře.)
 
Typ hry: vědomostní společenská hra
Cílová skupina: hráči od 12 let
Počet hráčů: 3-5 hráčů
Trvání jedné hry: cca 90 minut
Herní komponenty: herní deska, pět figurek, kostka, 350 kartiček s otázkami a odpověďmi
Vydavatel hry: MilaniuM
Rozměry krabice: 38 x 20 x 5 cm
Cena: 16,- eur

Cena: 16,00 €
Bežná cena: 18,00 €

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný a dostávať aktuálne informácie, prihláste sa do nášho mailing listu.

Naša ponuka

Milan Richter

H. Ch. Andersen

Rozprávkarov bazár

Andersen známy a neznámy

Ivan Čičmanec

V ohnisku neprítomnosti

Gnostické meditácie

Per Wästberg

Brázda za loďou