Späť

Pocta Tomasovi Tranströmerovi

Pocta Tomasovi Tranströmerovi

07.12.2011

o 17.00 v Hudobnom salóne Zichyho paláca na Ventúrskej 9 v Bratislave
- pozývame všetkých na literárno-hudobný večer Nobel, Nobelova cena za literatúru 2011 a Bratislava Tomasa Tranströmera.

Večer poriadaný na počesť tohtoročného laureáta Nobelovej ceny za literatúru, nášho priateľa a priateľa Bratislavy otvorí krátkym príhovorom starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Tatiana Rosová. Publiku sa prihovorí tiež zástupca švédskeho veľvyslanca, chargé d´affaires a.i. Fredrik Löjdquist.

Švédskeho básnika predstaví v rozhovore s moderátorkou jeho prekladateľ a priateľ Milan Richter. Tranströmerove verše zaznejú v podaní Štefana Bučka. Hudobný skladateľ Juraj Hatrík rozpovie o svojom dare laureátovi: dve skladby pre ľavú ruku. Klavírny virtuóz František Pergler zahrá 2. časť jednej z nich - z triptychu "Bolo - nebolo..."

Podujatie organizuje Občianske združenie Svetový kongres básnikov v spolupráci a s podporou Miestneho úradu mestskej časti Bratislava-Staré Mesto a Veľvyslanectva Švédskeho kráľovstva na Slovensku so sídlom vo Viedni.

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný a dostávať aktuálne informácie, prihláste sa do nášho mailing listu.

Naša ponuka

Per Olov Enquist

Kniha o Blanche a Marii

Novinka

Tuvia Rübner

kolektív

Otvorené brány v múre času

antológia modernej izraelskej poézie

Neal Bascomb

Lov na Eichmanna

Napínavý a skutočný príbeh o legendárnej operácii tajnej služby Mossad, ktorá chytila najhľadanejšieho nacistického zločinca