Späť

Anna Ondrejková

Anna Ondrejková

(1954) Poetka, divadelníčka, výtvarníčka. Pracuje ako knihovníčka v Knižnici G. F. Belopotockého v Liptovskom Mikuláši. Knižne debutovala baladicky ladenou zbierkou Kým trvá pieseň (1975). Nasledovali zbierky Snežná nevesta (1978),  Plánka (1984), Sneh alebo Smutná jabloň plná nedozretých pávov (1993), Nespavosť (1994), Skoromed skorokrv (1998),  Havrania, snová (2000, súkromné vydanie), Izolda: sny, listy Tristanovi (5 častí, 2001-07, súkromné vydanie) a Izolda: sny, listy Tristanovi (2000).

Od polovice 90. rokov sa venuje divadlu ako herečka, dramaturgička aj autorka textov. Hrala Gertrúdu v Hamletovi (1997), Annanáša v Iškariotskom (1998), Ženu v Hre pre troch (1999), Smrť/Lunu v Krvavej svadbe (2001) a ďalšie. Ako dramaturgička spolupracovala s divadlom Bodea (Hamlet, Iškariotský), Yorick (Hra pre troch), DS ZDOS Likavka (Krvavá svadba), Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici (Malá morská panna), ReA (Čudná ženská). Napísala text Malej morskej panny na motívy Andersenovej rozprávky (pre BDnR) a Hru pre troch podľa posledných zápiskov M. Durasovej.

Venuje sa aj tvorbe ilustrácií, koláži a grafike.

Knihy od autora

Anna Ondrejková

Havrania, snová

vybrané básne

Viac

   

Newsletter

Ak chcete byť pravidelne informovaný a dostávať aktuálne informácie, prihláste sa do nášho mailing listu.

Naša ponuka

Peter Schmidt

Kaktus na Valentína

Autista a láska

Neal Bascomb

Lov na Eichmanna

Napínavý a skutočný príbeh o legendárnej operácii tajnej služby Mossad, ktorá chytila najhľadanejšieho nacistického zločinca

Milan Richter

Sealed With Ashes - Pečatené popolom

Poems in 7 Languages